Mājaslapas saturs – daži SEO padomi

Mājaslapas saturs – tas ir galvenais informācijas avots, ko meklētājprogrammu algoritmi ņem vērā, kad jāsarindo vairākas vietnes pēc noteiktām frāzēm jeb atslēgvārdiem. Visbiežāk izmantotā meklētājprogramma ir Google, līdz ar to lielākais uzsvars, veicot SEO optimizāciju, tiek likts tieši uz Google reitingu. Mājaslapas saturs sastāv ne tikai no rakstiskā informācijas, bet arī vizuālajiem elementiem, teksta struktūras, dažādu elementu, piemēram, virsrakstu lietošanas. 
Google augstāk novērtē tās mājaslapas, kuru saturs tiek regulāri atjaunots un papildināts, kas norāda uz to, ka tā ir “dzīva”. Aplūkosim dažādus veidus, kā uzlabot Google reitingu, kā arī, cik bieži tas būtu jādara. 

Mājaslapas saturs - SEO padomiBlogs kā SEO rīks

Ļoti efektīvs veids, kā uzlabot mājaslapas Google reitingu, ir blogs. Pat ja jūsu uzņēmumam nav regulāru jaunumu, par kuriem rakstīt, blogā var ietvert vispārēju informāciju, kas saistīta ar jūsu uzņēmuma darbību. Šajos rakstus, lai tie pildītu SEO funkciju, jāpievieno galvenie atslēgvārdi, kas saistīti ar uzņēmumu. Pietiks ar vienu bloga rakstu nedēļā, lai ievērojami uzlabotu mājaslapas Google reitingu. Tekstu vēlams papildināt ar attēliem, kuros ietverti galvenie atslēgvārdi, iekšējām saitēm uz galvenajām sadaļām, kā arī saitēm uz uzņēmuma sociālo tīklu profiliem. Nevajadzētu gaidīt tūlītējus rezultātus, jo var paiet vairākas nedēļas, iekams Google mājaslapā veiktās izmaiņas pārskatīs. Ilgtermiņā, regulāri veidojot jaunus rakstus, rezultāts var būt vērā ņemams. 

 

Iekšējās saites

Google algoritms augstāk vērtē tās mājaslapas, kurās saturs ļauj nokļūt no vienas sadaļas uz citu. Katrā mājaslapas sadaļā būtu jāievieto dažas saites uz citām sadaļām, tādējādi veidojot tādu kā bezgalīgu ceļu. 

Mājaslapas saturs - SEO padomi Google reitingamBagātīgs mājaslapas saturs labākam Google reitingam

Mūsdienās mājaslapu izstrādes procesā tiek ņemtas vērā ne tikai mājaslapas apmeklētāju un īpašnieka vajadzības, bet arī Google algoritms. Saturs tiek pielāgots tā, lai tas ļautu vietnei ierindoties augstāk meklētājprogrammās. Piemēram, ja jums ir nomas veikals, ne velti pie katras internetveikala preces tiek piedāvātas līdzīgas preces. Tas ne tikai ir mārketinga triks, bet arī pilda SEO funkcijas. Tādēļ ir svarīgi mājaslapas saturu veidot bagātīgu, proti, izmantot visas sniegtās iespējas. Jāatceras, ka nedrīkst arī pārbagātināt saturu ar saitēm un atslēgvārdiem, jo šādu darbību Google tieši novērtēs kā “šmaukšanos”. 

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)