WordPress programmētājs

Vēlies būt WordPress programmētājs un pelnīt izstrādājot visu, ko piedāvā WordPress? Ir vairāki veidi, kā to izdarīt: izstrādāt ādiņas (themes), kodēt spraudņus, pārvaldīt datubāzes utt. Tas noteikti nav vieglākais no darbiem. Jums jāspēj atrast savu nišu, ka arī potenciālos klientus – ja tomēr uzskatāt, ka šis darbs ir Jums, piedāvājam pāris ieteikumus, ko vērts paturēt prātā.

Profesionāls WordPress programmētājs – galamērķis garam un sarežģītam ceļam. Pirmajā acu uzmetienā, WordPress šķiet salīdzinoši vienkāršs, tomēr tas var kļūt pārsteidzoši sarežģīts. WordPress sistēma ir ļoti daudzpusīga, nav obligāti jāpārzina pat vissīkākās detaļas, bet, jo vairāk Jūs zināsiet, jo vairāk sasniegsiet kā WordPress programmētājs.

WordPress programmētājs

Apgūstiet pamatus

Iesācējiem, apgūstiet WordPress programmēšanas pamatvalodas. Galvenokārt PHP un MySQL. Stila lapas (stylesheets) tiek rakstītas ar CSS, sagataves (templates) sastāv no HTML un PHP sajaukuma, savukārt lietotāja puses funkcijas tiek veidotas ar JavaScript.

Ja neesiet kompetents kādā no šīm valodām, tas var pamatīgi ietekmēt Jūsu izaugsmi WordPress programmēšanā.

Izprotiet WordPress dzinēja uzbūvi

Lielai daļai programmētāju, WordPress dizainu izstrāde ir pirmā lieta, ar ko nākas saskarties uzsākot darboties šajā jomā. WordPress dzinējs ir pietiekami pielāgojams, lai radītu ne tikai vienkāršas ādiņas interneta vietnei, bet arī veselas sistēmas (frameworks). Par WordPress dzinēju ir ļoti daudz informācijas, un tā ir jāapgūst, lai kļūtu par profesionāli šajā jomā.

Viennozīmīgi labākā vieta ar ko sākt ir WordPress kodeksa, dizainu izstrādes sadaļa. Tur pieejama visa nepieciešamā informācija, ieskaitot: vispārējais dizaina daļu izkārtojums, sagatavju pamati, funkciju lomas, kodēšanas standarti un daudz citas noderīgas informācijas. Iesakām vispirms rediģēt jau esošus WordPress dizainus pirms ķeraties klāt pie sava dizaina izstrādes.

Apgūstiet logrīku un spraudņu izstrādi

Tiklīdz jūtaties ērti WordPress dizainu izstrādes lauciņā, iesakām apgūt WordPress logrīku un spraudņu programmēšanas pamatus. Logrīki ir papildu saturs un iestatījumi, ko Jūs varat pievienot savam dizainam, savukārt spraudņi papildina visas WordPress instalācija funkcionalitāti.

Bez šīm lietām, WordPress interneta vietnes kļūst “garlaicīgas” un neoriģinālas. Protams, ir cilvēki, kam pilnībā pietiek ar ļoti vienkāršu vietni, tomēr WordPress programmētājs, kurš nespecializējas logrīku un spraudņu izstrādē, būs daudz mazāk pieprasīts, nekā tāds, kurš šo jomu pārvalda.

Atkal iesakām WordPress kodeksa, spraudņu programmēšanas sadaļu, kā sākuma punktu šajā lauciņā.

Meklētāja optimizācija

WordPress programmētājsPēdējos gados, meklētāja optimizācija (SEO) ir kļuvusi par lielu un patstāvīgu biznesa sadaļu. Pareiza meklētāja optimizācija ir pamatnoteikums apmeklējumu uzlabošanai jebkurai interneta vietnei, neatkarīgi no darbības sfēras, vai vietnes mērķa. SEO ir lieta, ko ir ļoti grūti izprast pilnībā, toties kaut nelielai saprašanai par to vajadzētu būt, ja vēlaties kļūt par profesionālu WordPress programmētāju.

WordPress platformai ir pieejami dažādi spraudņi, kas šo procesu atvieglo, kā arī internetā pieejams diezgan plašs informācijas klāsts, par šo tēmu. Sākumam iesakām izlasīt SEO reitinga uzlabošana.

Pieredze un sevis pilnveidošana

Tiklīdz esat apguvis WordPress programmēšanas pamatus, atlikusi tikai viena lieta – pieredze. Nostipriniet savas WordPress zināšanas regulāri veidojot dizainus, logrīkus, spraudņus, ādiņas utml. Turpiniet, līdz Jūs spējat ar WordPress izdarīt jebko, kas ienāk prātā.

Turpiniet sevi pilnveidot lasot dažādus blogus, forumus, jaunākās ziņas un viedokļus, kas skar WordPress. Nebaidieties brīvajā laikā iesaistīties un dot savu pienesumu dažādos WordPress projektos. WordPress ir atvērtā koda platforma (GitHub/WordPress), labākais veids, kā padziļināt savas zināšanas par WordPress dzinēju, ir palīdzot to radīt.

Tiem, kam ir ķēriens uz lietu izskaidrošanu un instrukcijām, lielisks pašizaugsmes veids ir pamācību veidošana dažādām problēmām, ar kurām pašam nācies sakraties programmējot WordPress. Ja Jūs spējat izskaidrot un palīdzēt atrisināt kādu problēmu, tas nozīmē, ka Jūs esiet šo lietu apguvis, savukārt, izskaidrošanas procesā, Jūs tikai nostipriniet savas zināšanas.

 

Ceļš būs grūts, tas prasīs daudz laika un enerģijas, būs jāpārvar daudz un dažādi šķēršļi, toties galamērķis ir vilinošs – profesionāls WordPress programmētājs.

Pats galvenais ir neskriet notikumiem pa priekšu un necensties uzņemt visu informāciju uzreiz, Jums tas neizdosies, tas tikai radīs nevajadzīgas problēmas. Nesteidzieties, sadaliet šo “mācību” procesu loģiskās, reāli apgūstamās daļās un izbaudiet katru no tām. Šī procesa laikā piešķiriet jauniegūtajām prasmēm kādu vērtību, liekot tās lietā, un viss pārējais nokārtosies pats no sevis. Veiksmi!

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)