Uzņēmuma e-pasts – kur to izveidot? Gmail vs Zoho

Uzņēmuma e-pasts ar uzņēmuma domēna vārduUzsākot biznesu, nāksies saskarties ar daudzām izvēlēm. Viena no tām – kur izveidot uzņēmuma e-pastu? Lai padarītu jūsu izvēli vieglāku, aplūkosim divas spēcīgas kandidatūras – Gmail un Zoho. Uzņēmuma e-pasts ir ļoti svarīga biznesa sastāvdaļa, jo caur to nāksies atbildēt uz daudzām klientu vēstulēm. Tas ir ne tikai funkcionāls rīks, bet arī uzņēmuma seja, jo ļauj izmantot jūsu mājaslapas domēna nosaukumu. Kā to izdarīt? Vislabāk to būs uzticēt mājaslapas izstrādātājiem, taču varat to veikt arī paši. Piedāvājam aplūkot pamācības Gmail lietotājiem un Zoho lietotājiem

 

 

Uzņēmuma e-pasts ir arī uzņēmuma seja

Nekādā gadījumā nelietojiet pakalpojuma sniedzēja oriģinālo nosaukumu (@gmail, @zoho utt.) jūsu uzņēmuma e-pastā! Tas jūsu potenciālajiem klientiem radīs iespaidu, ka neesat gatavs veltīt laiku/naudu jūsu uzņēmumam, kas veidos maldīgu iespaidu par uzņēmumu kopsummā. Domēna nosaukums e-pastā radīs profesionālu iespaidu par jūsu uzņēmumu. Tieši tādēļ uzņēmuma e-pasts pilda ne tikai funkcionālu, bet arī estētisku nozīmi. 

Kur ir izdevīgāk izveidot uzņēmuma e-pastu?

Uzņēmuma e-pasts - Zoho mailJa jums pieder neliels uzņēmums, kuram darbības sākumā ir ļoti būtiski ietaupīt, kur tas vien ir iespējams, šis ir ļoti svarīgs aspekts. Ja ņem vērā augstāk minēto piezīmi, tad viennozīmīgs uzvarētājs ir Zoho, jo ļauj izmantot jūsu domēnu bez maksas, turpretī Gmail šis ir maksas pakalpojums, kas mēnesī izmaksās 5 dolārus. Lai gan šī ir salīdzinoši neliela summa, mazam uzņēmumam ietaupīt 60 dolārus (apmēram 50 eiro) gadā ir ļoti svarīgi. Ko jūs zaudējat? Zoho bezmaksas e-pasts piedāvā 5 GB atmiņas, līdz pat 25 lietotājiem, 20 MB pielikumu apjomu, kas, jāsaka, ir gana iespaidīgi bezmaksas pakalpojumam. Ja nav nepieciešamība sūtīt lielus pielikumus un spējat organizēt e-pasta atmiņu, neko vairāk par Zoho jums nevajadzēs. Zoho piedāvā arī maksas pakalpojumus, 3 un 5 dolāri mēnesī, kas ļaus izmantot vairākus domēna vārdus, palielinās diska krātuvi līdz 30 un 100 GB. 

Uzņēmuma e-pasts - Gmail e-pastsKādas priekšrocības sniedz Gmail? Tas viennozīmīgi ir populārāks, līdz ar to lietotāji jau ir iepazinušies ar izvietojumu un sniegtajām iespējām, kas ir būtiski, lai jauns darbinieks spētu ātri adaptēties un nekavējoties būt gatavs izmantot e-pastu. Taču, lai izmantotu uzņēmuma domēnu, nāksies šķirties no 50 eiro gadā par katru lietotāju, līdz ar to, ja katram darbiniekam nepieciešams e-pasts, šī summa kļūst par galveno faktoru, kāpēc tiek meklētas alternatīvas. Šajos 50 eiro ietilpst 30 gb diska krātuves, kas ir būtiski, ja jāapmainās ar liela izmēra failiem, piemēram, ja esat uzņēmums, kurš veido video materiālus, kuri aizņem daudz vietas. Uzņēmuma e-pasts Gmail platformā viennozīmīgi nav pati labāka izvēle nelielam uzņēmuma. 

Šajā ziņā viennozīmīgi izdevīgāks ir Zoho. 

Spama vēstuļu filtrēšana

Jo vairāk laika pavadāt e-pastā, jo būtiskāks kļūst spama vēstuļu faktors. Iedomājieties, ja katru dienu jāvelta 10 un vairāk minūtes, lai atšķirtu spama vēstules no klientu vēstulēm. Gada laikā tas veido 40 izmestas stundas! Ja uzņēmums ir tikko uzsācis savu darbību, protams, šādu vēstuļu nebūs tik daudz, taču jo lielāka būs uzņēmuma klātbūtne virtuālajā vidē, sociālajos tīklos, reklāmu portālos, jo vairāk saņemsiet spama vēstules. 

Šajā cīņā viennozīmīgi uzvar Gmail, kas krietni efektīvāk spēj atšķirt spama vēstules. Neskatoties uz to, ka Zoho arī atmet lielu daļu šādu vēstuļu, tomēr procentuāli saņemsiet krietni vairāk spamu, salīdzinot ar Gmail. Kāpēc tā? Ņemot vērā, ka Zoho ir krietni pieejamāks un bez maksas piedāvā tās pašas funkcijas, ko Gmail, tam tomēr ir jābūt arī kādiem trūkumiem. Taču nebēdājiet! Ja esat neliels uzņēmums un nesaņemat daudz klientu vēstuļu, un varat atļauties veltīt dažas minūtes dienā, lai dzēstu spama vēstules, tā nebūs problēma.

Rezumē par Gmail un Zoho

Beigu beigās ir gana skaidrs, ka abiem e-pasta pakalpojumu sniedzējiem ir savi plusi un savi mīnusi. Ja esat neliels vai vidējs uzņēmums ar nelielu klientu loku, tad viennozīmīgi ir vērts izmantot tieši Zoho, jo:

  • varēsiet izmantot uzņēmuma domēnu bez maksas;
  • saņemsiet 5 gb diska krātuves;
  • varēsiet izveidot līdz pat 25 lietotājiem vienam domēnam;
  • jebkurā brīdī varat pārslēgties uz maksas pakalpojumu, kas sniegs vairāk iespēju.

Ja esat liels uzņēmums, kurš ikdienā saņem daudz e-pastus, nepieciešams apmainīties ar lieliem pielikumiem un jūsu budžets to ļauj, Gmail būs labāks šādu iemeslu dēļ:

  • lielāka diska krātuve;
  • mazāk spama vēstuļu;
  • populārāks, līdz ar to jauniem darbiniekiem nebūs jāpierod pie jauna e-pasta izvietojuma.

Uzņēmuma e-pasts - gmail pret zohoJa jūs prasāt man, raksta autoram, es viennozīmīgi izvēlētos Zoho. Tas neprasīja daudz laika, lai pie tā pierastu. Domēna izmantošana bezmaksas versijā tiešām ir lielākais ieguvums, kas ļauj šos līdzekļus ieguldīt uzņēmuma izaugsmē. Gmail bezmaksas versija ir lielisks variants personīgajam e-pastam, taču ne uzņēmumam, jo nedod iespēju izmantot savu domēna vārdu. Kā zināms, klienti ir pārsātināti ar dažādiem piedāvājumiem, tādēļ nebūtu prātīgi zaudēt klientus tādā sīkuma dēļ kā domēna vārda neesamība e-pasta adresē. 

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)