Kā uzlabot mājaslapas SEO ar blogu?

Regulāru bloga ierakstu veidošana ir lielisks veids, kā uzlabot mājaslapas SEO (search engine optimization). Google ir visbiežāk izmantotais meklētājs, no kura parasti mājaslapas arī saņem visvairāk skatījumu. Iztēlosimies divus scenārijus – mājaslapu ar un bez bloga. Kuru no šīm mājaslapām novērtēs meklētājprogrammas? Visticamāk tā būs mājaslapa ar blogu, jo Google novērtē “svaigu” saturu. Lai uzlabotu SEO reitingu ar bloga palīdzību, jāņem vērā dažas nianses. Šajā rakstā arī aplūkosim tās!

Kā uzlabot mājaslapas SEO ar blogu?Kā blogs palīdz uzlabot mājaslapas SEO?

Blogs, kad runa ir par SEO, ir kā palīgrīks, kas palīdz stiprināt jūsu mājaslapas vai interneta veikala pozīcijas meklētājprogrammās atslēgvārdiem, kas ir aktuāli tieši jūsu mājaslapai. Piemēram, ja jūsu uzņēmums nodarbojas ar grafisko dizainu izstrādi, tad bloga mērķis ir stiprināt atslēgvārdus, kas saistīti ar grafisko dizainu. 

 

 

 

Regulārs saturs

Lai panāktu vēlamo rezultātu, noteikti jāizvēlas kāds noteikts grafiks bloga rakstu publicēšanai. Google un citu meklētāju algoritmi noteikti augstāk vērtēs tās mājaslapas, kuru satura izmaiņām ir struktūra, piemēram, katru trešdienu ir jauns raksts. Pateicoties mājaslapu izstrādes iespējām, varat veidot rakstus un norādīt to publicēšanas datumu un laiku, lai tas atbilstu jūsu izvēlētajam grafikam. 

Paņēmieni ,kā uzlabot mājaslapas seo ar bloguPareizu atslēgvārdu izvēle

Atslēgvārdi palīdz meklētājprogrammām sašķirot mājaslapas pēc to aktualitātes noteiktiem meklējumiem. Šajā brīdī ir svarīgi saprast, kādu atslēgvārdu pozīcijas vēlaties stiprināt. Lieliski palīdzēs Wincher – rīks, kurš regulāri atjauno informāciju par jūsu mājaslapai aktuālo atslēgvārdu pozīcijām meklētājprogrammās. Balstoties uz šo informāciju, varēsiet izvēlēties, kādus atslēgvārdus iekļaut bloga rakstos.

 

 

Uzziniet, kā uzlabot mājaslapas seo ar bloguIekšējās un ārējās saites

Meklētājprogrammām patīk, ja no vienas mājaslapas sadaļas var nokļūt uz citu, tāpēc ir svarīgi ievietot saites (hyperlinks) no bloga raksta uz kādu no mājaslapas sadaļām. Tāpēc ir svarīgi plānot bloga saturu un izvēlēties vārdus, kuros var ievietot saites. 
Tieši tas pats attiecas uz ārējām saitēm – meklētājprogrammas pozitīvi novērtēs, ja no jūsu bloga raksta var nokļūt uz citām mājaslapām. Lieliska ideja ir pārpublicēt rakstus sociālo tīklu profilos un mudināt cilvēkus izteikt savu viedokli tieši tur. Tas būs ne tikai lielisks solis no SEO viedokļa, bet arī iesaistīs cilvēkus diskusijā. 

 

Citi knifi, kā uzlabot mājaslapas SEO ar blogu

  • Ievietojiet attēlus un rediģējot (edit) aizpildiet Alternative Text un  Image Title Attribute ailītes ar tekstu, kas satur galveno raksta atslēgvārdu;
  • Izmantojiet Yoast SEO spraudni (tikai WP lietotājiem), kas dos padomus, kā uzlabot SEO;
  • Pievienojiet virsrakstus (headings) un vismaz vienā no tiem ievietojiet galveno atslēgvārdu;
  • Izmantojiet galveno atslēgvārdu bloga virsrakstā un pirmajā paragrāfā;
  • Nelietojiet galveno atslēgvārdu pārāk bieži, jo Google to uzskatīs kā šmaukšanos un pazeminās jūsu mājaslapas reitingu.
Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)