Kā reklamēt biznesu internetā?

Kā reklamēt biznesu internetā – labs jautājums! Nav noslēpums, ka bez reklāmas “izsisties” biznesa okeānā starp haizivīm ir grūti. Kā citādāk sasniegsiet savus klientus, ja viņi nezina par jūsu piedāvājumu? Talkā nāks reklāma internetā. Vārds “reklāma” var saistīties ar dārgiem maksas pakalpojumiem, ko var atļauties tikai lieli uzņēmumi, bet tā nebūt nav! Pastāv ļoti pievilcīgi piedāvājumi par pieticīgām summām, kas var ievērojami palīdzēt reklamēt jūsu biznesu. 

Kā reklamēt biznesu internetā ar sociālajiem tīkliemReklāma sociālajos tīklos

Sociālie tīkli jau sen tiek izmantoti ne tikai, lai sarakstītos ar draugiem, bet arī lai reklamētu savu biznesu. Kāpēc tā? Pavisam vienkārši – jo šeit cilvēki atpūšas! Sociālie tīkli ir kļuvuši par izklaides platformu, kur cilvēki skatās video, attēlus, dalās savos iespaidos. Esamība sociālajos tīklos daudziem kļuvusi par sociālu statusu un pierādījumu esamībai. Un uzņēmēji to var izmantot!
Veidojot sociālo tīklu profilus, jāņem vērā vairāki faktori, lai tie sniegtu kādu devumu jūsu biznesa izaugsmē. Ar ko vispār sākt? 

 

Regulārs saturs un reklāma

Šie divi jēdzieni iet roku rokā, jo bez regulāra satura par jūsu profilu visi sen būs jau aizmirsuši, bet bez reklāmas būs grūti sasniegt jaunu auditoriju. Facebook reklāma darbojas ļoti vienkārši – jūs varat izvēlēties reklamēt savu profilu vai kādu noteiktu ierakstu. Jums ir iespēja izvēlēties, kādai auditorijai tiks parādīta reklāma. Šeit, protams, svarīgi ir saprast, kas ir jūsu potenciālie klienti. Noteikti jāņem vērā, ka svarīgi ir pievienot kādu vērtību, proti, ja reklamējat kādu ierakstu, ir svarīgi, lai tas sniegtu kādu labumu tiem, kas to lasīs – vai nu tas ir raksts no jūsu mājaslapas bloga, paziņojums par atlaidi interneta veikalā vai konkurss, kas var mudināt cilvēkus sekot līdzi jūsu profilam.

Kādos sociālajos tīklos izveidot profilus?

Sāksim ar to, ko jūs piedāvājat, cik plašs ir sortiments, cik regulāri papildināt piedāvājumu? Atbildes uz šiem jautājumiem ļaus izvēlēties sociālos tīklus, kur izveidot profilus. Piemēram, ja jums ir interneta veikals vai esat rokdarbu meistars, bez Facebook un Draugiem.lv varat izveidot arī Instagram kontu, kas specializēts tieši attēlu publicēšanai. Ja piedāvājat kādu preci vai pakalpojumu, kas ir dinamisks, proti, saistās ar kustību, ir vērts padomāt par Youtube profilu, ja jums ir iespēja veidot kvalitatīvus video materiālus. 

Kā reklamēt biznesu internetā ar GoogleGoogle reklāma jeb PPC (Pay per click)

Google reklāma ir gana populārs un pieejams reklāmas veids. Jēdziens pay per click tulkojumā nozīmē maksā par katru klikšķi, proti, jūs maksājat nevis par reklāmas izvietošanu Google piederošajās platformās, bet par katru klikšķi, kas tiek veikts uz jūsu reklāmu. Google piedāvā neskaitāmi daudz parametru, kas ļauj ļoti detalizēti izvēlēties mērķauditoriju, lai jūs sasniegtu cilvēkus, kas atbilst jūsu biznesa klientu kritērijiem. Lieliski ir tas, ka varat izvēlēties arī atslēgvārdus! Tas nozīmē, ka jūsu reklāmas tiks parādītas pie noteiktiem Youtube video vai pie noteiktām meklēšanas frāzēm Google meklētajā. 

 

Google Local

Katrs atcerēsimies visas tās reizes, kad, izmantojot Google meklētāju un Google kartes, esam ātri atraduši kādas iestādes adresi, tālruņa numuru, mājaslapas adresi un darba laiku. Var šķist, ka nav tik būtiski, lai šī informācija parādītos Google kartēs. Tā it nemaz nav! Jo vairāk vietās cilvēkiem ir iespēja uzzināt par jūsu biznesu, jo labāk, kā arī, ja klienti var uzzināt pamatinformāciju par jūsu uzņēmumu, nemaz neapmeklējot jūsu mājaslapu, tas krietni palielina iespēju, ka klients izvēlēsies tieši jūsu pakalpojumus, nevis dosies pie konkurentiem. Google Local pakalpojuma izmantošana ir bez maksas. 

Mājaslapas SEO

Jā, arī SEO (search engine optimization) var uzskatīt kā reklāmas veidu – jo labāk optimizēta mājaslapa, jo lielāka iespēja, ka tā parādīsies augstu Google meklētājā. Ir vērts padomāt par SEO profesionāļa algošanu, jo spēcīga pozīcija Google meklētājā strādās 24/7 kā pasīva reklāma. Lai turpinātu stiprināt SEO pozīcijas, ir svarīgi mājaslapu regulāri papildināt ar jaunu saturu. Tas, piemēram, var būt blogs. Par ļaunu arī nenāk regulāru saišu ievietošana sociālo tīklu ierakstos, kas ved uz jūsu mājaslapu. Lai labāk saprastu jūsu mājaslapas pozīcijas Google meklētājā, varat izmantot Wincher, kurā bez maksas varēsiet aplūkot, kurā pozīcijā atrodas katrs no jūsu mājaslapas atslēgvārdiem.

Kolektīvās iepirkšanās portāli

Kuponu portāli ir mājaslapas, kurās apvienoti vairāki izdevīgi pakalpojumu un preču piedāvājumi. Tie ir guvuši gana lielu popularitāti cilvēku vidū, jo piedāvā iespēju krietni ietaupīt naudu. Un tas ir ierakstīts cilvēka zemapziņā – ja kaut kas pieejams par zemāku cenu, to noteikti vajag! Ja piedāvāsiet savas preces un pakalpojumus tādās lapās kā Zizu PerkamKopa un citās, jums ir iespēja sasniegt jaunu klientūru un popularizēt sava uzņēmuma vārdu. 

Dažādi veidi, kā reklamēt biznesu internetāCiti veidi, kā reklamēt biznesu internetā

Papildu jau minētajiem reklāmas veidiem, pastāv arī citas iespējas, kā reklamēt biznesu internetā. Ir svarīgi izmantot visas iespējas, lai veicinātu jūsu biznesa izaugsmi. Jo īpaši, ja esat jauns un neliels uzņēmums, kurš vēl meklē savu vietu zem saules. Uzskaitīsim vēl dažus veidus, kā reklamēt biznesu internetā. 

 

 

 

 

Sludinājumu portāli

Tas nav tas glaunākais veids, kā reklamēt savu biznesu, bet pie noteiktiem apstākļiem, piemēram, nelielas konkurences, tas var nostrādāt. Jāatceras, ka bieži vien biznesa darbojas tā saucamais 80-20 princips jeb no 80% no kopējās peļņas jūs iegūstat no 20% darbību, tāpēc ir svarīgi meklēt arvien jaunas reklāmas iespējas. Kas attiecas uz sludinājumu portāliem, populārākais ir ss.lv. Tajā reklāmas iespējas ir salīdzinoši dārgas, taču tas ir iemantojis zināmu popularitāti cilvēku vidū. Svarīgi ir saprast, vai klienti, kas būtu ieinteresēti jūsu pakalpojumos vai precēs, tās meklēs sludinājumu portālos. Lai sludinājums ir pamanāms, svarīgi ir to izcelt (tas gan maksā nedaudz dārgāk), pievienot kvalitatīvus attēlus, kas uzrunā (!), kā arī kvalitatīvu sludinājuma aprakstu – gramatiski pareizi uzrakstītu, pieklājīgu, bet ne pārāk garu. 

E-pasta paraksts

E-pasta paraksts ir lieliska iespēja, kā pasīvi reklamēt biznesu internetā. Proti, katru reizi, kad nosūtīsiet e-pastu, jums ir iespēja piesaistīt papildu uzmanību jūsu biznesam. Parakstā var ievietot pieklājīgu vēstules nobeigumu, kontaktinformāciju, sociālo tīklu profilu adreses vai ļoti īsi un kodolīgi informēt par kādu interesantu piedāvājumu. 

Reklāma uzziņu portālos

Uzziņu portāli ir vēl viena interesanta iespēja, kā reklamēt biznesu internetā. Taču jāsaka, ka tā nebūt vairs nav tik dominējoša kā agrāk, kad interneta mārketings nebija tik izplatīts. Tagad pastāv daudzas konkurējošas reklāmas iespējas, tādēļ uzziņu portālu nozīme ir samazinājusies. Taču jāņem vērā iepriekš minētais 80-20 princips. Varbūt tieši reklāma uzziņu portālos sniegs milzīgu ieguldījumu jūsu biznesa izaugsmē. 

Kur uzturas jūsu klienti?

Pirms daudzu simtu eiro tērēšanas dārgām reklāmām, sākumā ir svarīgi padomāt, kādās platformās varētu uzturēties jūsu klientūra. Nav vērts ieguldīt uzņēmuma līdzekļus, izvietojot reklāmas portālos, kuros neuzturas jūsu potenciālie klienti. Bieži vien tieši plānošana pirms darbības ir viens no biznesa izaugsmes stūrakmeņiem. Ne velti latviešiem ir teiciens: “7 reizes nomēri, pirms griez!”

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)