Interneta veikalu izstrādes noslēpumi

Vēlaties izveidot interneta veikalu? Lieliski! Taču, pirms ķerties klāt, ir vērts rūpīgi visu pārdomāt, lai vēlāk nenāktos klupt uz izstrādes stadijā pieļautajām kļūdām. Piemēram, kādu adresi izvēlēties, kādu informāciju izvietot interneta veikalā, ko plānojat sasniegt ar pārdošanu internetā pēc mēneša, gada, pieciem gadiem? Ir ļoti būtiski saplānot savas darbības pirms pašas darbības. Varbūt dažiem lasītājiem šajā rakstā minētie interneta veikalu izstrādes noslēpumi nebūs nekas jauns, bet atkārtošana ir zināšanu māte!

Interneta veikala adrese

Kādu adresi izvēlēties jūsu interneta veikalam? Tādu, kas saskan ar uzņēmuma nosaukumu, vīziju, ideju, kas būs labs pamats zīmola veidošanā un atpazīstamības veicināšanā. Skanīga adrese, kas lieliski mijiedarbojas ar uzņēmuma un/vai interneta veikala nosaukumu, iespiedīsies dziļi klientu atmiņās, kas kalpos kā neapzināts faktors, izvēloties interneta veikalu, kur iegādāties kādu preci.
Jāņem vērā, ka daudzas URL adreses būs aizņemtas, tāpēc, iespējams, to pieejamību jāpārbauda pirms uzņēmuma reģistrācijas! 

7 interneta veikalu izstrādes noslēpumiProfesionāls grafiskais dizains

Par šo tematu ir runāts ir daudz, bet ne bez iemesla, jo mēs turpinām pieļaut tās pašas kļūdas – izmantot ļoti vecmodīgus, nepievilcīgus un neērtus grafiskā dizaina risinājumus. Interneta veikals ir vieta, kur klients sākotnēji lutina acis, meklējot sev īsto preci, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai veikala grafiskais dizains būtu mūsdienīgs, radošs, atbilstu uzņēmuma idejai un radītu patīkamas sajūtas potenciālajiem klientiem. Profesionāli izstrādāts grafiskais dizains ļaus justies klientiem kā Ziemassvētkos!

 

 

Blogs 

Var šķist, ka blogs nav vajadzīgs, jo kurš gan tos lasa?! Visus interesē preces! Ja domājat līdzīgi, esat pieļāvuši jau divas kļūdas – nenovērtējat emocionālās saiknes veidošanu ar klientiem un liedzat sev iespēju paaugstināt jūsu interneta veikala reitingu Google meklētājā. 
Jā, blogs palīdz paaugstināt mājaslapas pozīcijas Google meklētājā, ja izmantoti pareizi atslēgvārdi (atbilstoši jūsu vietnes saturam) un tas tiek darīts regulāri, jo Google augstāk novērtē mājaslapas ar “svaigu” informāciju.
Blogs ir arī lieliska iespēja veidot emocionālo saikni ar klientiem – veidot dažādus rakstus par preču lietošanu, konkursiem vai jūsu interneta veikala jaunumiem. Ja klients jutīs, ka jums viņš ir svarīgs, tas veicinās uzticību tieši jūsu interneta veikalam. 
Komentāru iespējošana blogā palīdzēs veidot atgriezenisko saikni ar klientiem!

Lieliski interneta veikalu izstrādes noslēpumiInterneta veikalu izstrādes noslēpumi – tiešsaistes palīdzība

Tiešsaistes palīdzība interneta veikalā ļaus klientiem ātri uzdot vēlamos jautājumus par kādu preci, piegādi vai apmaksu. Un dažreiz tūlītēja palīdzība var būt arī izšķiroša lēmuma pieņemšanā – pirkt preci šajā interneta veikalā vai citā. Daudzi interneta veikali piedāvā sniegt konsultācijas caur Skype, taču tas nav pats labākais variants, jo klientam jāpieliek papildu pūles. Atcerieties, klientam viss jāieliek ar karotīti mutē, lai maksimāli palielinātu interneta veikala efektivitāti. Labākais risinājums ir interneta veikalā iestrādāta tērzētava, ko var viegli pamanīt, taču to ne katrs var atļauties, jo papildu jāalgo klientu apkalpošanas operators. Taču, kad sasniegts noteikts apgrozījums, par to noteikti ir vērts padomāt. 

Atsauksmes un preču vērtējumi

Izveidojot iespēju klientiem atstāt atsauksmes un piešķirt vērtējumu (piemēram, no 1-5), jūs nošaujat vairākus zaķus ar vienu šāvienu! Atsauksmes palīdzēs veidot sociālo uzticību jūsu interneta veikalam – pozitīvs vērtējums un atsauksmes automātiski citu klientu acīs rada uzticamības sajūtu. Pārliecinieties paši – apmeklējot kādu interneta veikalu, kuru no līdzīgajām precēm izvēlēsieties – to, kurai ir pozitīvs vērtējums, vai to, kurai tāda nav? 
Atsauksmes un vērtējumi palielina iespēju, ka klients atgriezīsies jūsu interneta veikalā, lai atstātu atsauksmi, kas jau ir milzu ieguvums, jo potenciāli var radīt vēl vienu pirkumu. 
Kā arī nedrīkst aizmirst par emocionālo saikni – iespēja atstāt atsauksmes klientam rada sajūtu, ka šim interneta veikalam rūp viņa viedoklis. 
Tātad ar vienu šāvienu veseli 3 zaķi!

Naudas atmaksas garantija

Cilvēks pēc dabas vēlas  izvēlēties drošāko variantu. Tas arī attiecas uz pirkumiem interneta veikalos. Tā ir lieliska drošības sajūta, ka nopirkto preci varēs atgriezt un saņemt atpakaļ naudu. Tas atvieglo pirkumu veikšanu. Jāņem vērā, ka interneta veikalos nevar apčamdīt preces, kuras grasāties pirkt, tāpēc lēmums iegādāties kādu bez iespējas saņemt atpakaļ naudu rada papildu stresu un atbildību. Kuram gan patīk iepirkties vidē, kura rada stresu? 
Tas nenozīmē, ka katrs otrais klients atgriezīs preces. Protams, būs tādi, kas to darīs, taču jūs iegūsiet krietni vairāk, garantējot naudas atmaksu. Visi šajā rakstā minētie interneta veikalu izstrādes noslēpumi ir būtiski, taču šis ir viens no svarīgākajiem stadijā, kad klients ir soli no pirkuma veikšanas. 

Interneta veikalu izstrādes noslēpumi - sociālie tīkliSociālie tīkli

Nav noslēpums, ka sociālie tīkli ir fantastisks rīks jebkura uzņēmuma rokās, kas vēlas sasniegt vairāk cilvēku. Sociālie tīkli, kad tiek ieguldīts pamatdarbs, varētu teikt, ka strādā automātiski, jo cilvēkiem ir iespēja runāt par jūsu interneta veikalu, dalīties ar jūsu ierakstiem, attēliem, video materiāliem. Tādējādi jūs sasniedzat cilvēkus, kas nemaz sākotnēji nav apsvēruši domu iepirkties internetā, taču, redzot draugu, paziņu un radinieku aktivitātes jūsu sociālo tīklu profilos, ziņkārība gūst virsroku! Sociālie tīkli (līdzīgi kā blogs) ļauj būt emocionālā ziņā tuvāk klientiem. Jūs varat dalīties ar vienkārša satura rakstiem, attēliem un uzrunāt auditoriju personiskā līmenī. Protams, šo darbu vislabāk uzticēt sociālo tīklu administratoram, kurš spēs maksimāli izmantot sociālo tīklu iespējas. 

Šajā rakstā aplūkotie interneta veikalu izstrādes noslēpumi palīdzēs jūsu interneta veikalam uzplaukt un spert soli pareizajā virzienā! Kā zināms, katrai niansei jebkurā sfērā var būt ļoti izšķiroša nozīme, tāpēc ir svarīgi izmantot visas dotās iespējas. Un internets ir bagāts ar lieliskām idejām, iespējām un rīkiem, kas ļaus iet līdzi mūsdienu klientu prasībām un sasniegt vairāk! 

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)