WordPress mājas lapas uzlabošana (optimizācija)

WordPress mājas lapas uzlabošana, optimizācija

Mūsu komanda nereti palīdz klientiem risināt dažādas problēmas ar viņu WordPress mājas lapu, tāpēc, esam apkopojuši biežāk lietotos risinājumus, un vēlamies dalīties ar šīm zināšanām arī ar Jums.

WordPress mājas lapas pamatfunkcijas

Pirmkārt, kā WordPress lietotājam, Jums vajadzētu vienmēr censties turēt darbagaldu tīru. Tas nozīmē:

 • Lietojiet WordPress jaunāko pieejamo versiju, izmantojot “auto-update” funkciju, vai atjaunojiet WordPress manuāli;
 • Publicējiet vai dzēsiet lietotāju pievienotus (neapstiprinātus) komentārus;
 • Noņemiet vecās, vai nelietotās tematiskās pakas (template);
 • Atjaunojiet lapas tematisko paku (template), kad tas iespējams;
 • Atslēdziet un noņemiet vecus vai neizmantotus spraudņus;
 • Atjaunojiet spraudņus uz jaunāko versiju.

Svarīgi! Ja Jūs izmantojat individuāli veidotu lapas dizainu vai spraudņus, pirms veiciet kādu no augstāk minētajām darbībām, paziņojiet par to lapas izstrādātājam. Tas ļaus viņiem izstrādāt jaunus spraudņus un veidot apakštēmas, nelabojot jau esošo kodu, tādā veidā izvairoties no nevajadzīgām kodu un spraudņu kļūdām un konfliktiem. Tas ir tehniski sarežģītāk, bet atmaksājas ilgtermiņā.

Mājas lapas drošība

Jūs būsiet pārsteigti, cik bieži mājas lapas tiek uzlauztas. Piekļūstot Jūsu lapai, “hakeru” atstātās pēdas var nākties labot vēl ilgi.

Lūk, pāris ieteikumi, lai pret to izsargātos:

 • Pārliecinieties, ka jūsu lapai tiek regulāri saglabātas rezerves kopijas (gan datubāzes ieraksti, gan dati). Izmantojiet, piemēram, “Backup Buddy”, “BackUpWordPress”, “Duplicator”, “VaultPress”, “BackWPup” utml. WordPress spraudņus, vai sazinieties ar savu hostinga sniedzēju vai mājas lapas izstrādātāju, un uzticiet rezerves kopiju uzturēšanu viņu pārziņā. Šis nenodrošina lapas drošību, bet vismaz ir atskaites punkts, pie kā atgriezties problēmu gadījumā.
 • Nelietojiet noklusējuma ‘admin’ lietotāju, lai ievadītu lapā saturu. Drošāk ir izveidot atsevišķu kontu šīm darbībām, un noklusējuma kontu dzēst.
 • Izvēlieties drošu paroli !!!
 • Ja hostinga sniedzējs nenodrošina drošības programmatūru, varat izmantot, piemēram, Better WP Security spraudni.
 • Noņemiet vecas WordPress instalācijas no Jūsu konta. Tās ir ļoti nedrošas.

Noteikti sazinieties ar savu hostinga sniedzēju, vai mājas lapas izstrādātāju, un palūdziet “noslēpt” WordPress versiju, šis ievērojami uzlabo lapas drošību, attiecībā pret dažādiem robotu uzlidojumiem. Pie reizes, izstrādātājs var sakārtot failu pieejas atļaujas dažādiem lietotājiem, ievērojami uzlabojot lapas drošību.
Ir vēl ļoti daudz un dažādas lietas, ko var darīt, bet sākumam pietiks. Uzturot WordPress kārtībā un lietojot augstas kvalitātes servisus, uzlabosies drošība Jūsu lapā.

Mājas lapas ielādes ātrums

Pat nieka 1 sekundes aizture, var samazināt lapas apmeklētāju skaitu līdz pat 7%. Tas nozīmē, jo “ātrāka” lapa, jo labāk. Jāņem vērā, ka apmeklētājam ne vienmēr lapa ielādēsies tik pat ātri kā Jums, tāpēc jācenšas maksimāli samazināt lapas ielādes laikus.

Ieteikumi, lapas ielādes ātruma uzlabošanai:

 • Kvalitatīvs hostinga sniedzējs. Izvelieties hostinga sniedzēju ņemot vērā savu un mērķauditorijas ģegrāfisko lokāciju, tiesa, ne vienmēr attāluma ziņā tuvākais, ir tas labākais un kvalitatīvākais hostings;
 • Pingdom site speed tool ļaus Jums pārbaudīt savas lapas ātrumu. Zem 3 sekundēm, ir izcils rādītājs, 3-4 sekundes – vidējs rādītājs, 5-7 sekundes ir pieņemami, ilgāk par 7 sekundēm – steidzami jāuzlabo ielādes ātrums;
 • Noteikti optimizējiet saturā ievietotos attēlus, tam lieliski noder WP Smush It spraudnis. Kaut gan maksimālai optimizācijai iesakām apgūt vismaz pamatzināšanas attēlu apstrādē un to veiksmīgā integrācijā interneta vidē. Informācija par šo tēmu pieejama arī pie mums, sadaļā “Blogs”;
 • Kešatmiņas spraudnis WP Total Cache lieliski noder, ja hosts nenodrošina kešatmias apstrādi;
 • CDN (satura izplatīšanas tīkls), kā, piemēram, Cloudfare paātrinās lapas ielādes laiku. Lielā daļā hostinga sniedzēju, šī funkcija jau ir iebūvēta.

Arī šajā jautājumā iespēju ir daudz, bet iesākumam pietiks.

Sakārtojiet mājas lapas pamata SEO (meklētāja optimizācija).

Iedomāsimies, ka esmu Google robots, un šķirstot miljoniem lapu, es nonāku pie diviem bloga ierakstiem, par WordPress.

Pirmā ieraksta saite ir sekojoša:

Post 1 – ‘example.com/?p=123844852231’

Otrā ieraksta:

Post 2 – ‘example.com/veiksmīgas-wordpress-lapas-pamatnoteikumi’

Google spēj strādāt tikai ar to informāciju, ko Jūs pasniedziet, tāpēc nenoslogojiet Google “meklētājrobotus” vēl vairāk, un lietojiet saprotamas, kā arī raksta saturam atbilstošas saites.

Viegls risinājums ir doties uz WordPress Darbagaldu – Settings > Permalinks un izvēlieties Post Name, kā rezultātā, veidojot ierakstus, WordPress izmantos ieraksta nosaukumu, kā saiti.

Labs risinājums ir arī YOAST SEO spraudnis, šis rīks, palīdzēs savest kārtībā Jūsu mājas lapas pamata SEO.

Google reitingu celšana ir ilgstošs process, SEO optimizācija nenozīmē momentālu atrašanos rezultātu augšpusē, bet tas ir lielisks sākums ceļā uz to.

Veiksmīgas WordPress mājas lapas saturs

WordPress tika radīts, lai atvieglotu dažādu informācijas kopumu publiskošanu. Jūs to variet izmantot savā labā, publicējot kvalitatīvu un noderīgu informāciju. Lapas saturam ir ļoti liela nozīme sekmīgas mājas lapas izveidē.

Pāris ieteikumi:

 • Vienmēr palīdziet klientiem risināt problēmas;
 • Uzstādiet sev satura mērķus, piemēram, vismaz viens ieraksts dienā;
 • Ik pa laikam, atgriezieties arī pie vecākiem ierakstiem, un papildiniet tos, ja tas iespējams;
 • Bieži vien, WordPress lietotāji ierakstus veido ārpus šīs sistēmas, proti, kādā no teksta apstrādes programmām. Jābūt uzmanīgiem, kopējot saturu uz WordPress, jo nereti šīs teksta apstrādes programmas pievieno klāt lieku kodu, kā piemēram, teksta formatējumu.
 • Pievienojiet lapai sociālos tīklus, tas ļaus apmeklētājiem dalīties ar jūsu sniegto informāciju, kas, iespējams, papildinās lapas apmeklētāju skaitu.

Augstāk minētos paņēmienus uzskatām par pamatu, kas būtu jāizmato ikvienam WordPress mājas lapas veidotājam, lai varētu veiksmīgi uzsākt savu darbību interneta vidē. Veiksmi!

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)