Google Analytics un interneta veikals – labākie draugi

Jums ir interneta veikals, taču tas nepelna tik daudz, cik jūs vēlētos? Ko darīt? Var ieguldīt līdzekļus jaunās reklāmas kampaņās un  sortimenta papildināšana. Bet vai tas ko līdzēs? Sākotnēji jāsaprot, kāpēc interneta veikals nav efektīvs. Google Analytics un interneta veikals – šie divi jēdzieni iet roku rokā, lai saprastu, kā uzlabot veikala efektivitāti. Piemēram, kāda vecuma auditorija apmeklē jūsu mājaslapu, jūsu klienti dzīvo Rīgā vai citās pilsētās, kuras sadaļas tiek atrastas Google meklētājā.
Šajā rakstā uzzināsim, kādu informāciju var atrast Google Analytics un ko ar to iesākt.

google analytics un interneta veikals - kāda ir jūsu veikala auditorija?Google Analytics dati reklāmas kampaņu uzlabošanai

Ir ļoti svarīgi saprast, kāda auditorija apmeklē jūsu interneta veikalu. Informācija par klientu vecumu, dzīves vietu, izmantojamo ierīci, lai piekļūtu jūsu mājaslapai, interesējošām precēm ļaus uzlabot reklāmas kampaņas efektivitāti. Cik daudz apmeklētāju ir no Rīgas un citām pilsētām, vai saņemat skatījumus arī no ārzemēm, kāda vecuma apmeklētāji visbiežāk apmeklē jūsu interneta veikalu? Uzzinot atbildes uz šiem jautājumiem, tas ļaus uzlabot reklāmas kampaņu efektivitāti. Veidojot reklāmas kampaņu, atzīmējiet vēlamo mērķauditoriju, lai uzlabotu vājākās pozīcijas. Tas ļaus piesaistīt plašāku klientūru un palielināt pārdošanas apjomus.


google analytics un interneta veikals - cik efektīva ir jūsu reklāma?Reklāmu efektivitāte – vai ieguldītie līdzekļi atmaksājas?

Google Analytics piedāvā iegūt informāciju par to, kā apmeklētājs nokļuva jūsu profesionālajā interneta veikalā. Vai viņš izmantoja kādu no meklētājiem, atrada jūs caur sociālajiem tīkliem vai, uzspiežot uz reklāmas. Šī informācija ļaus izprast, cik efektīvi strādā ievietotās reklāmas. Tālāk jūs varat atlasīt nepieciešamos datus, lai izsekotu tieši šo to apmeklētāju rīcību, kas atraduši jūs ar reklāmas palīdzību. Google Analytics dati ļauj izsekot apmeklētāju uzvedībai, tai skaitā pirkumu veikšanai. Un tālāk jau viss ir skaitļos – vai peļņa no reklāmas pārsniedz ieguldītos līdzekļus.


google analytics un interneta veikals - SEO optimizācijaOptimizēts interneta veikals – medusmaize Google meklētājam

Google Analytics un interneta veikals – kādus vēl brīnumus tie var paveikt? Šajā rīkā atradīsiet informāciju par atslēgvārdiem, kādus ievadījuši apmeklētāji, lai nokļūtu jūsu interneta veikalā. Šie dati ir ļoti svarīgi, lai izprastu, cik spēcīgi ir izvēlētie atslēgvārdi, kuri atslēgvārdi strādā labi, bet kuru pozīcijas nav pietiekami spēcīgas. Apvienojot šo informāciju ar Wincher.com rīku, kas piedāvā ieskatīties jūsu atslēgvārdu pozīcijās Google meklētājā, sapratīsiet, vai mājaslapa pēc SEO (Search Engine Optimization) principiem ir gana spēcīga. To var pirmās 14. dienas izmantot bez maksas.


google analytics un interneta veikals - vai visas interneta veikala sadaļas ir efektīvas?Kuras interneta veikala sadaļas strādā?

Google Analytics dati ļauj aplūkot apmeklētāju sesijas ilgumu, kuras sadaļas tie apmeklē, cik ilgi katrā no sadaļām klienti uzturas. Šī informācija ir zelta vērtē. Ja kāda no sadaļām saņem maz skatījumus vai to aplūko ļoti īsu laiku, ir skaidrs, ka tai ir nepieciešami uzlabojumi. Ko var darīt lietas labā? Veikt šīs sadaļas SEO optimizāciju; uzlabot ilustratīvos materiālus, aprakstu, navigāciju; uzlabot grafisko dizainu. Ja sadaļa nav populāra apmeklētāju vidū, tas var arī norādīt uz to, ka šī prece vienkārši nav iecienīta.


Šis ir tikai neliels ieskats tajā, ko var kopīgiem spēkiem paveikt Google Analytics un interneta veikals. Ja vēlaties izveidot savu biznesu internetā, noteikti jāsāk ar pamatiem, lai nenāktos kādā brīdī secināt, ka jau sākotnēji kaut kas ir darīts nepareizi. Interneta veikals ir jābūvē uz spēcīgiem pamatiem. Tieši tāpēc vislabāk tā izstrādi uzticēt profesionāļiem. WebDev komanda ir pieredzējusi interneta veikalu izveidē un palīdzēs rast labākos risinājumus jūsu vajadzībām. 

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)