Bezmaksas Domēns.id.lv

Vienu .id.lv domēna vārdu var reģistrēt bez maksas tikai Latvijā dzīvojošas un pilngadību sasniegušas fiziskas personas. Juridiskas personas un cita statusa organizācijas .id.lv nevar reģistrēt.

Kas piedāvā bezmaksas domēnu?

Bezmaksas domēnu piedāvā Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa (NIC), kas ir augstākā līmeņa domēna .lv reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētājs.

Kā iegūt bezmaksas domēnu?

1. Pārbaudi .id.lv domēna pieejamību.

bezmaksas domēns
Dodies uz www.NIC.lv un laukā zem “Reģistrē savu .lv domēna vārdu” ieraksti savu izvēlēto domēna vārdu šādā formā – piemērs.id, un klikšķinām “Pārbaudīt…” Ja saņemam atbildi “Domēna vārds piemērs.id.lv jau reģistrēts”, tad atkārtojam, līdz atrodam sev tīkamu un neaizņemtu domēna vārdu. Izvēlamies laika periodu (1-5 gadi), uz kādu vēlaties iegūt savu domēnu. Klikšķinām “Pieteikt izvēlētos”.


2. Reģistrējies kā NIC.lv sistēmas lietotājs.

bezmaksas domēns
Reģistrējieties sistēmā vai pieslēdzieties, izmantojot iepriekš izveidotu lietotāju.
“NIC gādā par augstākā līmeņa domēna .lv reģistra, tā tīmekļa vietnes nic.lv un NIC klientu tiešsaistes sistēmas lietotāju datu aizsardzību.”
Klikšķinām “Reģistrēties”.


3. Izveido domēna vārda lietotāja profilu.

bezmaksas domēns
Domēna vārda lietotājs varat būt Jūs (sistēmas lietotājs) vai cita fiziska vai juridiska persona. Izvēlieties atbilstošo personu no saraksta vai izveidojiet jaunu personu (klikšķinām uz „jauns domēna vārda lietotājs”, un ievadām datus).
Jums tiks prasīts:

  • Vārds, uzvārds;
  • Personas kods;
  • Adrese;
  • Telefons;
  • E-pasts.

Tiks pārbaudīts Jūsu personas kods, kā arī noteikti jābūt strādājošai e-pasta adresei. Nav jāapmaksā nekādi rēķini (id.lv domēni ir bezmaksas). Personas apliecinoši dokumenti nav jāskenē un kaut kur jāsūta, un vēstules pa pastu uz jūsu norādīto fizisko adresi neviens nesūtīs. Ja vēlies nodrošināties pret SPAMu ieteicams izmantot e-pastu ar pāradresāciju uz Jūsu galveno pastkasti.
Klikšķinām “Saglabāt” pēc tam “Turpināt”.


4. Norādiet domēna vārda maksātāju.

bezmaksas domēns
Kā jau minēju, domēns ir BEZMAKSAS! E-pasta adrese nepieciešama reģistrācijas datu nosūtīšanai.
Izvēlamies lietotāju vai izveidojam jaunu un klikšķinām “Turpināt”.


5. Norādiet domēna vārda tehniskās kontaktpersonas datus.

bezmaksas domēns
Izvēlamies lietotāju, vai izveidojam jaunu. Tehnisko informāciju par serveri uz kura fiziski tiks izvietota jūsu mājas lapa varēsiet ievadīt nedaudz vēlāk, kad bezmaksas domēns būs jau apstiprināts.
Klikšķinām “Turpināt”.


6. Norādiet domēna vārda tehnisko informāciju.

bezmaksas domēns
Izvēlamies “Pieteikt domēna vārdu”.
Klikšķinām “Turpināt”.


7. Pārbaudiet domēna vārda pieteikuma datus.

bezmaksas domēns
Uzmanīgi pārlasiet ievadīto informāciju un izvelētos lietotājus, un atķeksējiet – “Es esmu iepazinies un piekrītu domēna vārdu reģistrācijas noteikumiem.”
Klikšķinām “Apstiprināt”.

 

 

 

bezmaksas domēns

“Jūsu domēna vārda pieteikums ir sekmīgi iesniegts! Tas tiks izskatīts ne vēlāk kā 1 darba dienas laikā. Informācija par domēna vārda reģistrācijas pieteikuma izskatīšanu tiks nosūtīta Jums uz norādīto e-pasta adresi, kā arī būs redzama tiešsaistes sistēmā. Saglabājiet savu lietotāja vārdu un paroli turpmākai lietošanai! Paldies!”


8. Apstipriniet NIC.lv konta izveidi savā e-pastā.

email
Savā e-pastā saņemsiet konta apstiprinājuma vēstuli no NIC.lv. Spiediet uz saites kas sākas ar http://www.nic.lv/client/e_confirm/?conf_id=
Jūsu NIC konts tiks automātiski apstiprināts, un varēsiet pieslēgties kā lietotājs ar reģistrācijas laikā izvēlēto lietotāja vārdu un paroli.
Apsveicam ar bezmaksas domēna izveidi!

Bezmaksas konsultācija
Elvis Andersons

Elvis Andersons

IT Projektu vadītājs

E-pasts:

info@webdev.lv

Tālrunis:

+371 26246218

Adrese:

Jelgavas iela 74 (ieeja no Bauskas ielas 2)